| doareustreet a întrebat:

de ce ma trezesc diminetile foarte obosit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TicTacZero a răspuns:

Un motiv ar putea fi pentru ca dormi mai putin de 8 ore pe noapte. Si incearca sa pui telefonul/laptopul/aparatul wireless etc. la cel putin un metru de tine pentru ca s-a dovedit stiintific ca undele radio emise de acestea ne afecteaza creierul in timp ce dormim iar astfel peste zi vei fi obosit si nu te vei putea concentra bine in ceea ce faci. Bea un pahar de apa inainte sa te culci pentru ca organismul are nevoie sa fie hidratat in timp ce dormi, si unul sau doua dupa ce te trezesti. Ai putea incerca sa bei apa putin calduta si sa storci putina lamaie in ea, aceasta iti va elimina toxinele si dupa cateva minute ar trebui sa te simti fresh. Fa macar 10 abdomene dupa ce te trezesti (O sa vezi ca dupa 1 minut o sa te simti mult mai bine) si cand te speli pe fata (cu apa rece) pune apa si pe gat si ceafa ca sa te "trezesti" mai bine.

7 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Pentru ca te culci tarziu, la ore mici. Ca si mine...

| KateMiddleton a răspuns:

Pentru ca sa nu te simti obosit, incearca sa nu te ciulci in ziua in care trebuie sa te trezesti!

| TOOL a răspuns:

Pai normal daca te culci la 24, 1, 2 si te trezesti la 7-8 trebuie sa dormi mai mult de 9-10 ore sa fii odihnit, daca de exemplu te culci acum si te trezesti maine la vreo 10-11 o sa fii odihnit. funda?

| Patriciia a răspuns:

Nu dormi cat trebuie

| DrTrxTr115 a răspuns:

Dormi prea putin sau te culci prea tarziu.

| PaintedGalaxy a răspuns:

Daca dormi prea putin, saltea tare.

| cosmin16482 a răspuns:

Pentru ca nu ai un somn adanc.probabil te gandesti la griji si in timpul somnului.subconstientul tau lucreaza si atunci cand dormi.