| niculai123456789110 a întrebat:

Buna de ceva vreme am ameteli foarte puternice, mereu simt ca plutesc si ma panichez. Uneori ma inteapa partea dreapta a capului si imi vine sa lesin am facut in urma cu doua luni doua CT si totul a iesit ok, dar acum imi mai amortesc si picioarele si simt ca imi amorteste capul nu stiu incotro so apuc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Dar niste analize de sange ai facut? Medicul de familie ce zice? Sanatate!

| niculai123456789110 explică (pentru Oana92):

Analizele sunt bune....adica mi-a gasit un pic lipsa de calciu

| Oana92 a răspuns (pentru niculai123456789110):

Atunci mergi la un psiholog clinician si/sau un psihiatru. Poate fi vorba de atacuri de panica sau de o somatizare (dureri in corp explicate de o suferinta psihica). Sanatate!

| niculai123456789110 explică (pentru Oana92):

Ok mersi pentru sfat Oana

| vladxone a răspuns:

In primul rand sa iti faci un RMN cerebral si niste analize de sange!

| niculai123456789110 explică (pentru vladxone):

M-ai exact ce e un RMN cerebral?