| anonim_4396 a întrebat:

Bună, de ceva vreme am vedere dublă și simt o presiune pe cap, am confuzie și dezorientare, nu ma pot concentra pe anumite lucruri.
Mulțumesc de raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
42 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu placere.

| romeo78 a răspuns:

Este o problemă neurologică, care poate ascunde un posibil cheag de sânge în cutia craniană, în urma unei lovituri sau o înfundare de vas de sânge. Cereți trimitere pentru neurologie de la medicul de familie. Sănătate!

| sierra1 a răspuns:

"vedere dublă și simt o presiune pe cap, am confuzie și dezorientare"

sună a simptome avc - urgent de tot la medic!

| Lorena6879 a răspuns (pentru sierra1):

Nu am nimic la cap, totul e bine slava lui Dumnezeu

| sierra1 a răspuns (pentru Lorena6879):

" Lorena6879 explică : Nu am nimic..."

atunci de ce scrii PRĂPĂSTII pe aici?

| alinaa765 a răspuns (pentru Lorena6879):

Buna, aceste simptome am eu in. prezent, cum ti au trecut?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E anxietate trebuie sa o tratezi. poți începe cu magneb6 și ceai de sunătoare daca nu funcționează vizitează un medic psiholog el dacă va considera te va trimite la un medic psihiatru pentru tratament anti anxietate... Cu naturiste nu merge pari sa ai o anxietate urâtă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și da, poți vizita și un neurolog că sa excluzi orice problema neurologica

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am fost la neurologie și am făcut un CT, nu am nimic la cap slava domnului

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai avut asa simptome?

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Da, anxietatea are 100 de simptome e o afecțiune tare parșivă...

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Înseamnă că e anxietate, am văzut că cu anemia nu ai probleme grave. 100% e anxietate.

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și o pot trata acasă? Ca nu pot umbla pe la psihologi în perioada asta

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Cu magneb6 și ceai de sunătoare ai nevoievsi sa te relaxezi sa nu te stresezi deloc sa iei o mica pauza până lucrurile revin la normal. Pe perioada asta anxietatea e mai greu de tolerat, in schimb primăvara se mai ameliorează de la sine. Repet de o astfel de anxietate nu poți scăpa cu naturiste sunt apa de ploaie... Încearcă să asculți o muzica buna, un film fain, sa gândești pozitiv și să nu te gândești prea mult la problema asta că o intensifici. Din păcate nu îți știu istoricul, cauza anxietății. Trebuie stresul sa îl eviți cu orice preț.am avut probleme mult mai grave de la anxietate dar când am întrerupt tratamentul brusc mă făcut praf in 50 de bucăți. Îți doresc multă sanatate și ai grija de tinewinking

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc la fel

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Sa ști că nu ești singură eu sunt aici pentru tine, te ajut și eu cu ce pot... Sunt useri care au studiat psihologia da văd că nu mai intra...

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, mulțumesc mult pentru sfaturi, dar ce ma pune pe mine pe gânduri e ca aceste stari ma ia din senin și ma lasă câteodată, dar revin, am mai avut anxietate și anul trecut dar nu am avut stare de confuzie și dezorientare, și vara am avut stări de anxietate, dar nu am avut asa stări. O sa iau tratament pentru aceste stari. Cam în cât timp o sa a-mi revin, dacă e anxietate?

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

1 luna /1luna jumate, depinde. Pe perioada iernii se agravează e ceva tipic. O sa îți revii stai liniștită, păstrează ți calmul.da durerile, și stările sunt recurente in anxietate. Asta ce ai tu pare a fi tulburare deci e serioasa anxietatea... Câți ani ai?

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

16 ani

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Mulți înainte happy din păcate ai nevoie de tratament nu știu dacă o să te ajute un psiholog ci un pediatru, numai bine!

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce pediatrul și nu psihologul?

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Cu niste cuvinte care mă gândesc că oricum le ști și tu daca ești puțin inteligența nu o sa te ajute sa reechilibrezi dezechilibrul chimic al creieruluiwinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu neurotransmitatorii ai probleme carenta de dopamina z serotonina psihologul in acest sens nu te poate ajuta z ar putea fi și un dezechilibru hormonal cauzat de o problema la glanda tiroida sunt multe cauze greu de găsit uneori. Oricum tot ce îți vor spune psihologii nu vei pune in aplicare... Recomand 30 de minute de plimbare zilnic

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și vederea dubla e tot anxietate?
Dar dezorientare tot anxietate e?

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar presiunea aia ciudata e anxietate și ea?
Ma bucur ca vorbesc cu cineva care cât decât ma înțelege happy

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Da este anxietate, și senzația de cap greu, sau când pășești simți ceva gol, sper sa nu fie migrena dar daca doctorul o zis că ai anxietate înseamnă că așa e, de la anxietate poți avea și atacuri de panica, durere in piept, dureri fantomă se manifesta violent daca nu se ia tratament.tot ce ai menționat și dezorientarea da e de la anxietate. Plus că poate apărea și derealizarea și depersonalizarea de la anxietate ai senzația că nu mai exista

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Că nu mai existi*

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, când a-mi vin starea de confuzie, atunci vad și dublu, asa ca cred ca nu e de la anxietate

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

De la presiunea in cap vezi dublu s-ar putea sa fie migrena... Lipsa de calciu ..cum se manifesta starea de confuzie?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred că e migrena, anemie sau mult mai sigur tulburare de echilibru ai o problema la urechea interna poate fi și vertij ...recomand un consult ORL.
Ar putea fi și dipoplie (vedere dubla ) cauzata de miastenie sau poți avea probleme oftalmologice, probleme la ochi deși nu cred.ar putea fi și hipoglicemie ...vezi cate cauze sunt? E greu sa găsești cauza când nici doctorii nu o fac.

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e, e greu sa găsești cauza,.
Hipoglicemia cât ține?
Dar migrena cât tine?
Eu când încerc sa ma concentrez pe o anumita situație, amețesc și am stare de confuzie.

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Netratata pot tine destul cat sa te chinuie.nu avem medici buni care sa îți găsească ușor cauza sunt prost pregătiți. Dar jumate din simptomele tale se trag de la anxietate deci ai probleme psihice happy când crești puțin mai mare te aștept la un juice îmi ești simpatica happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Așa cu presupusul o putem da până în 2021

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

La lipsa de calciu ai asa simptome de confuzie și dezorientare? Deoarece o migrena nu cred ca e, ca nu ma doare capul.
Nu m-a durut capul nici de la începutul simptomelor

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

De la lipsa de minerale... Cred că ai tulburare de echilibru ceva probleme cu urechea interna. Sau ce am menționat mai sus. Mai faci lăbuță? laughing

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu mai fac lăbuță laughing, și eu cred ca e ceva lipsa de vitamine sau minerale, cu urechea interna nu am. Mersi de susținere :*

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Pai nu ai de unde să știi că nu ai până nu îți confirma un medic. Așa zuceam și eu că nu am tinitus și uite că l-am făcut nu mai scap de el. De obicei problemele de echilibru ameteala provine din cauza unor probleme cu urechea. sper sa nu ai, ei zic sa mai vizitezi și alți medici sa nu pui întrebări pe TPU că aici nu sunt medici happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lorena ce nume frumos, lorenushee hee

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc, apreciezkiss

| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Sa fi iubita, și ai grija de tine lorenus happy

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și tu la fel. O sa iau niște multivitamine și minerale sa vad cum ma simt. Mulțumesc de raspunsuri. kisskissangel

| KR0NSTADT a răspuns:

Așa, și acum trebuie să aplaud, sau cum? Nu știi că s-au inventat doctorii?