| FakeIllusionss a întrebat:

Buna!
De curand mi-au aparut pe piele, in cateva saptamani/poate 2 luni foarte multe angioame (alunite rosii cu sange). Majoritatea sunt foarte mici, pe unele le credeam fire de praf, dar am si 2 de marimea unei alunite mici, pe picior si langa subrat. Nu dor, nu ma mananca, nici nu stiu ca sunt acolo. Stiu ca nu sunt periculoase, dar au aparut foarte multe in scurt timp si ma cam sperie. Am fost extrem de strsata in perioada respectiva, poate fi de la asta? Are rost sa merg la dermatolog?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Da,trebuie sa mergeti la medicul drematolog pana sa nu fie prea tarziu!

| Divy a răspuns:

Ar fi indicat să mergi la doctor să nu apar complicații

| RoBeRTin321 a răspuns:

Se pot face de la transpiratie din cate am inteles, dar totusi trebuie sa mergi poate e ceva grav.