| ImCalledLamă a întrebat:

De ieri deara simt ca pocneste ceva la gat cand il intorc spre stanga si cand il readuc in pozitia normala. Ce sa fie? Nu ma doare dar e super enervant. Cum fac sa imi treaca? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AliAlinutza123456 a răspuns:

Înseamnă ca ai făcut o mișcare greșită! Îți va trece în câteva zile. Totuși poți sa Îți pui comprese cu apa calda unde pocnește sau poți sa îl lași așa ca Îți va trece în patru/cinci zile. Și eu am pățit la fel, dar a trecut de la sine, iar mama este doctora și a zis ca dacă mă enervează sa pun comprese cu apa calda. Dacă pui comprese cu apa calda ia o bucata de hârtie foarte groasa de hârtie și înmoaie în apa încălzită.