| BadassFox a întrebat:

de ieri ma doare testiculul drept, iar inca nu am fost la doctor. Ce poate fi? Am citit pe net si am vazut ca s-ar putea fi hernie de la tuse, pentru ca eu sunt racit si tusesc de vreo saptamana. poate fi o raceala? sunt putin stresat. multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Durerea testiculara poate sa aiba multe motive... Doar medicul iti poate zice exact ce ai. Daca vrei sa ne dam cu parerea probabil o sa fie multe "E cancer" si aici, si pe net. Mergi la medic.

| untu a răspuns:

Raspunsul nu il veti gasi aici, dar mergeti la medicul de familie sa va consulte si s-ar putea sa fie in legatura cu sistemul urinar (de la rinichii)! Vedeti linkurile: http://www.mymed.ro/durerea-de-testicule-cauze-diagnostic-tratament.html -http://medguru.ro/......sticulara/ -

| BadassFox explică:

Tin sa mentionez ca ma doare doar cand il ating, si nu pare ca ar fi umflat.