| AlexandraDraalex a întrebat:

De la un timp cand ma trezesc imi amorteste ba piciorul ba mana, de la ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Megi la medicul de familie care sa-ti dea trimitere la medicul de specialitate si care sa-ti dea trimitere la analize. Pe net nu-ti poate spune nimeni doar daca este inconstient. Cauzele sunt multiple. Doar eu care sunt neofit stiu 3. Dar nu are rost. Este imoral!

| Felys a răspuns:

De la coloana, probabil de la curent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dormi intr-o pozitie care impiedica circulatia sangelui sa fie normala, pot aparea amorteli.Dar sfatul meu final e sa te duci la doctor happy E cel mai bine, si mai sigur big grin

| KillaNoFilla a răspuns:

Aproape sigur dormi pe ele sau tini mana deasupra capului si sangele nu mai poate circula.

| MedRex a răspuns:

Sunt aproximativ peste 50 de afecțiuni care pot provoca amorțirea unuia sau mai multor membre. Până la vizita medicală care este obligatorie poți corecta poziția de somn (nu dormi cu mâna sub cap, sub tine sau piciorul îndoit sub tine) și suplimentarea aportului zilnic de magneziu, aceste două măsuri nu te pot afecta negativ - însă trebuie mers la medicul tău de familie care te poate ajuta sau chiar trimite la un specialist neurolog.