| MaRaLaRisSa2000 a întrebat:

Buna

De putin timp am observat ca nu vad la departare cu ochiul drept.Mama spune ca ar fii miopie, pt ca si tata are la fel si poate se mosteneste...
Habar nu am....credeti ca as avea nevoie de ochelari sau exista tratamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Este posibil sa fie o trasatura genetica, dar nu neaparat.
Cel mai indicat ar fi sa cereti parerea medicului si sa nu mai umblati pe ghicite...
Astfel, in urma unui control de specialitate, vei afla daca ai nevoie de ochelari ori ba.
O zi buna sa aihappy

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Mai mult ca sigur! Fugi la doctor! Daca amani o sa creasca dioptria si o sa fie mai rau.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai mult ca sigur!
Mergi la control de specialite cu trimitere de la medicul de familie!
Sunt si exercitii pentru antrenarea muschilui ochilui, dar nu cred sa scapi de ochelari!

| kiri11 a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa treci pe la un oculist sa ti spuna ce ai de facut happy sfaturile pe forum nu te vor ajuta foarte mult happy

| IdNo a răspuns:

Mergi la doctor si aflii.