| anonim_4396 a întrebat:

deci am 16 ani si trebuie sa slabesc.
arat exact ca simonetta vespucci(infinenuconteaza) dar am 67 kg si 1, 65 m. NU MANANC.sunt supraponderala(mi-a zis si doctorita de la scoala) dar ea nu stie ca eu mai am o problema - cu glanda tiroida,dar nu am fost la nici un doctor pana acum sad si ma sufoc,nu pot sa respir bine, etc. cum sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pLeX a răspuns:

Du-te la doctor! poate fi urat...

6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa va adresati unui medic nutritionist, care va va ajuta nu numai sa slabiti, ci sa si invatati cum sa va mentineti greutatea. http://www.i-medic.ro/clinica/clinica-de-nutritie-kilostop

| Emmett a răspuns:

Am un coleg in clasa care e mult mai mic decat tine si are 60 si ceva de kg... Pai trebuie sa te duci la doctor! Faci si tu niste analize, apropo, nu-ti fie frica de ac! Am facut si eu 2 analize. Sper ca te-am ajutat!

| SalutBunaLarevedere a răspuns (pentru Emmett):

Tu de ce ai facut analize? nu mi-e frica de nimic...dar ma gandeam ca stii mai multe despre asta

| Emmett a răspuns (pentru SalutBunaLarevedere):

Din cauza unor bube aparute pe frunte si din cauza tiroidei. Ei bine, stiu doar ca nu doare, nu dureaza mult si cam atat... Nu e mare scofala ce stiu eu.

| SalutBunaLarevedere a răspuns:

A! Am uitat sa spun ca pana mi-a venit ciclul la 12 ani jumate am fost slaba

| Maia1993 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa mergi la doctor, ca si mama mea avea probleme cu glanda si a luat tratament si acum a slabit cel putin 15 kg si avea 85winking :*