| ZambetDeGheata a întrebat:

Deci am fost la un consult ginecologic, am facut analize si a iesit ca am E.Coli. Mi-a prescris un medicament de 2 ori pe zi o saptamana si o crema dar deja e ultima zi in care trebuie sa iau medicamentul si nu se vad mari schimbari. Credeti ca efectul o sa se vada abia dupa sau ar trebui sa merg din nou la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Când termini tratamentul TREBUIE să mergi IAR la medicul respectiv pentru alte analize ( de "confirmare" a efectului ).
În cazul în care tratamentul NU a avut efectul scontat, medicul îţi va schimba/prelungi tratamentul...

Toate cele bune şi multă sănătate.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oricum dupa terminarea tratamentului este absolut obligatoriu sa mergi din nou la doctor.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.sfatulmedicului.ro/......e-coli_648
e bine sa ceri si parewrea medicului, daca esti nemultumita, poti schimba medicul
O zi frumoasa sa ai:)

| Yamaha123 a răspuns:

Peace!

| Addush a răspuns:

Eu zic sa mergi iar la doctor sa iti spuna el ce si cum trebuie sa faci in continuare. E posibil ca tratamentul sa nu isi fi facut efectul. oricum intreaba medicul. el stie cel mai bine