| Valyks a întrebat:

Deci am o problema... m-am apucat de iarba de vreo 1 luna.si acum 2 zile am fumat un joint putin mai tare.si fumam fumam pana intr-un momendat a inceput sa imi bata inima foarte foarte tare. mi se zbatea si capu.nu aveam puls normal deloc.si vedeam in fata ochilor cum mi se rup partzi din inima.vedeam sange deci m-am speriat tare.si de atunci am inceput sa numai am puls normal deloc la inima.chiar numai stiu ce sa fac. daca a mai trecut cineva prin asta sau stie dc mi s-a intamplat va rog sa imi raspundeti. fara chestii de genu ca sunt prostk nu am facut bine...stiu ca am gresit si imi pare rau pentru asta dar astai viata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Coane, as fi vrut poate sa trec, asaaaa de chestie, dar am o intrebare...
Ai fost vreodata la un spital la vreo sectie de Oncologie, in partea caeea de sectie acolo unde oamenii asteapta sa moara - se numeste "paleative care"?
In orasul in care locuiesc am fost la unul dintre ele. De fiecare data cand un bolnav moare, si asta se intampla de cateva ori pe zi, suna o sonerie ca un clopot, toate usile se inchid si vreo 5 minute nu umbla nimeni pe hol. Daca esti in vizita la vreun bolnav esti ca si sechestrat acolo. Ma gandesc acum, cat de mult si-ar dori unii din oamenii aceia, sa traiasca in sanatate inca o zi sau doua, din zilele acelea pe care le risipesti tu.
Multa sanatate!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la medic, ce mai astepti. Probabil ca a fost prea mult pentru cordul si mintea ta. Intai la medicul de familie, apoi la un cardiolog si apoi, evident, la un psihiatru.
Te inseli daca crezi ca asta e viata. Numai daca esti suficient de inconstient. Este posibil sa ramai cu sechele definitive sau de lunga durata. Asuma-ti asta si gata.

| Anonymus314 a răspuns:

Du-te repede la medic

| drifter_5260 a răspuns:

1. asa zisele "ierburi" afecteaza in primul rand creierul ( dupa un studiu recent, fumul ajunge in 7 secunde de la inhalatie in creier )
2. creierul coordoneaza toate glandele corpului ( fie endocrine/fie exocrine )
3. bineinteles ca ai auzit cel putin o singura data de adrenalina. Aceasta se secreta din organism datorita glandelor, dar este si folosita in medicina pentru a "invia mortii", adica pentru resusctitare. Daca adrenalina este secretata prea mult, inima si pulsul o iau razna, si e posibil sa ajungi la fibrilatie. Deci, e un prin semn sa te lasi.
Acum tine doar de constiinta ta. Multa bafta

| MihaelliQue a răspuns:

Uite. un amic de al meu a patit la fel! Si a ajuns in stare foarte grava la spital. El vorbea cu chiuveta si cu Dumnezeu. mi-a zis ca ii batea foarte tare inima. Incearca sa nu mai fumezi. El s`a lasat si si-a revenithappy. Dar daca veiz ca problema persista du-te la un cardiologhappy! Sper ca ti-am fost de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite stii cum vad eu chestia asta care ai patit-o tu asta este incepul depentei si tzio zic din propria experientza exact asa am patit eu cand am fumat cate un joint mai tare dar numai ca eu nu am vazut sange...dar de fekre data cand imi fac cate un join si scap mai multa iarba km astea sunt efectele sfatul meu e sa consultzi cat mai repede un medic si sa te lasi cat mai repede posibil DROGURILE DISTRUG VIETZI am prieteni care baga in vena nu am incercat si nu am de gand dar imi povestesc tot felul de chestii asa ca lasate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chill :-J asa patim toti big grin