Întrebare recomandată | Cristina2799 a întrebat:

deci cum sa incep, vineri *acum aproape o saptamana * m-am operat de apendicita si pana azi am tinut regim si o sa mai tin. ^^ imi puteti spune si mie ce mancare mai consistenta am voie sa mananc? m-am saturat de carne fiarta, orez, iaur, supe, etc. Multumesc anticipat :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alexstrasza a răspuns:

Cartofi fierti, legume (fara rosii, au acid) fructe (banane, portocale), cam asta e, nu e cine stie ce, dar dupa 2 saptamani si dupa ce ai scaune regulate poti sa reiei vechile obiceiuri, putin cate putin dar sa nu fie nici prea sarate, nici prea dulci.