| irinuk28 a întrebat:

Bună dimineața, deci,din nou o întrebare despre oxiuri, dar de data aceasta două întrebări într-una, ca să nu pun două separat.În fine, una ar fi cam așa:
Urmez un tratament prescris de medic, la care am am adăugat eu tratamente naturiste adjuvante(lapte cu usturoi, semințe de dovleac etc ), totuși nu sunt sigură în privința semințelor de dovleac, deoarece eu mănânc dimineața pe stomacul gol 30 de semințe prăjite( sau mai uscate), iar pe unele site-uri am găsit ca trebuie consumate în stare crudă cu tot cu coaja, ei bine cum trebuie? Știe cineva întocmai? Și dacă așa trebuie, cum și câte trebuie consumate?
A II-a :
Dacă o să scap de oxiuri, am șanse să mă pot îngrășa, am scăzut în greutate din cauza lor sad, sau să mă dezvolt mai bine?
Vă mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite un link ajutator.
http://www.eva.ro/......34137.html
Semintele se consuma in stare cruda fara coaja.
Daca vei scapa de parazitii intestinali, obligat ca vei mai pune ceva kilograme.
O zi buna:)
Totusi urmeaza tratamentul prescris de medic.

| irinuk28 explică (pentru caramela):

Mulțumesc mult happy!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

1. Seminţele se consumă CRUDE ( şi fără coajă ) decojite.

2. Dacă scapi de oxiuri, atunci te vei îngrăşa puţin ( câteva kg ).

Toate cele bune.

| K0sti a răspuns:

Semintele de dovleac se mananca fara coaja si crude!

| irinuk28 explică (pentru K0sti):

Ok, mulțumesc happy!

| K0sti a răspuns (pentru irinuk28):

Sanatate! Si nu mai baga mainile murdare in gura, ca nu esti copil mic! happy

| irinuk28 explică (pentru K0sti):

laughing,nu am băgat mainile în gură oh go on!

| K0sti a răspuns (pentru irinuk28):

Ti pup ma, ai grija de tini! happy

| irinuk28 explică (pentru K0sti):

Merci la fel, ma happy!

| FatUglyVirgin a răspuns:

Ce tratamente naturiste? te duci la medic si ii zici sa-ti dea pastile, si iti trece dupa 2 zile daca le iei corespunzator

| Deliiiia a răspuns:

Mai bine ai incerca tratamentul medicamentos pentru maximul de eficienta. Si da, este posibil sa pui cateva kilograme in plus, insa aceea iti va fi greutatea normala si nu iti va modifica aspectul considerabil.