| SaVinaVara a întrebat:

Buna dimineata!
De o saptamana ma confrunt cu o durere in gat care nu vrea sa treaca...
A aparut intr-o noapte, m-a trezit usturimea din cerul gurii si senzatia de durere la inghitire.
Intr-un final am adormit, iar ziua urmatoare a fost bine, doar ca seara/noaptea m-a luat din nou si asta s-a tot repetat.
Se infunda si nasul si mucii sunt verzi(dimineata), ca la sfarsitul unei raceli, pe parcursul zilei dispar si seara curge mai mult apa, ca la inceputul unei raceli.
De la farmacie am primit paracetamol si dropsuri care au ameliorat durerea, dar vad ca nu dispare.
Medicul de familie? Nu raspunde!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie el nu are timp sa stea de vorba cu toti la telefon el sau ea daca este o doamnă doctor consultă in cabinet acolo il/o gasesti, numai suna ca nu i ti va raspunde du te la cabinet sa i ti dea retetă antibiotic ai nevoie.

| Anonim12235566 a răspuns:

Suna a amigdalita ce ai tu. Ai niste formatiuni de puroi ca niste pietricele? Respiratie urat mirositoare desii ai o igiena orala buna? Daca nu este posibil sa ai doar o simpla raceala. Pe mine ma ajuta mult Teraflu Raceala si Gripa in cazul racelilor. Cu toate acestea mergi la medic cu prima ocazie pe care o ai.