| viopop54 a întrebat:

Buna dimineata! Repet o intrebare la care as avea nevoie de un raspuns urgent: cine stie ceva despre iridiologie, e credibila? Multumesc si o zi minunata tuturor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Personal am beneficiat de consult, tratament si sunt foarte multumit de rezultat, depinde foarte mult de medic cat este de pregatit profesional, daca doresi pot sa-ti dau numele medicului...

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Astazi in Europa iridologia este extrem de populara, ocupand un loc important dupa acupunctura si homeoterapie. Iridologia face parte integranta din pregatirea medicala in facultati de medicina din Moscova, Paris, Gecia, Egipt, etc. Este practicata ca metoda de diagnostic neconventional de catre medici si naturopati din toata lumea, dand informatii pretioase pentru stabilirea cauzelor imbolnavirii, ajutind medicul la stabilirea unei conduite terapeutice corecte si la urmarirea procesului de vindecare. Iridodiagnosticul permite descoperirea unor afectiuni care s-au vindecat, al unor tare ereditare, dar si evidentierea starii organelor din momentul examinarii, evaluarea predispozitiilor morbide si urmarirea rezultatelor terapeutice. De fapt iridologia evidentiaza starea tesuturilor, fiind astfel o metoda valoroasa printre testele de screening populational, pentru preventia bolilor si diagnosticarea precoce a unor afectiuni inca necunoscute de pacient.

| ElectricChapel a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Depinde de doctor, de spital. Nu peste tot se face iridiologii, chiar daca sunt extrem de populare. In Bucuresti la Colentina stiu ca se face iridiolegie

| viopop54 explică:

Multumesc din suflet pentru raspunsurile voastre. M-au ajutat mult fiindca mi-au dat incredere, m-am dus la un iridolog si, acum, sunt in masura sa spun tuturor celor interesati sa nu ezite sa viziteze un astfel de cabinet cand au probleme de sanatate. Daca si rezultatele obtinute in urma tratamentului va fi la fel ca diagnosticarea, cu siguranta voi face o puternica reclama a acestei metode de diagnosticare si tratament. Multa sanatate tuturor.

| Lulu_7378 a răspuns:

Bine,dar unde anume ati fost? Dati-ne detalii, o adresa, un numar de contact. Sunt in Bucuresti si chiar nu am idee la ce doctor iridolog sa merg. Sunt sigura ca nu oricine totusi se pricepe de minune sa te diagnosticheze. Trebuie experienta si un pic de talent. Nu poti deveni practician bun asa tam-nesam. Multumesc!