| mamamya a întrebat:

Buna din nou!
Matusa mea are porumbei si porumbita a avut puisori,dar din pacate a mancat-o o pisica reacrying si puisorii au ramas numai cu tatal, ii mai hraneste tatal lor(porumbul)? Se satura ei numai cu ce ii hraneste masculul? Sunt mici au cam 3 saptamani, deci va dati seama!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rizer a răspuns:

Of..saracutii de ei.mi-e imi plac foarte mult porumbeii, le-a murit mamica saracii de ei!
Poi normal ar fi ca sa- hraneasca masculul, ei un fel de lapte in gusa(lapte de porumbel)si cu ala ii hraneste! Oricum alta mama nu o sa mai aibe!

1 răspuns:
| VladTeRupe a răspuns:

Salut! Sunt un expert in porumbei si un medic bun al lor si stiu ca masculul isi poate hrani puiul chiar SA CLOCEASCA DACA NU MAI ARE FEMELA!(stiu unii nu m-ar crede dar este adevarat) deci puiul este bine alaturi de tatal lor si nu va pati nimic