| AdynasiVasy a întrebat:

Bună, din prima zi a administrării DOSTINEX, fetița mai poate lua sân?
Menționez ca vreau sa opresc lactația! Are un an și 8 luni!
Mulțumesc! laughing)))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| wedidedi a răspuns:

Avand in vedere informatiile din prospect si din rezumatul caracteristicilor produsului, inteleg ca nu este recomandata alaptarea la san dupa inceperea tratamentului cu Dostinex, indiferent de cate doze au fost administrate. Ar fi bine totusi sa intrebati si medicul care v-a prescris acest medicament.