| Notty a întrebat:

E adevarat ca atunci cand ai menstruatie nu slabesti, chiar daca tii dieta si faci sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este adevărat!
NU are nici o legătură menstruaţia cu slăbitul happy

Toate cele bune.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, cele doua nu au nicio legatura.
Si nici nu slabesti. Nu elimini nicio toxina in timpul menstruatiei, ci doar ovulul si mucoasa uterina care se formeaza pana atunci si care nu sunt folosite. Atat. Nu elimini nimic altceva.
Desigur, din cauza schimbarilor hormonale din timpul menstruatiei poti avea o pofta de mancare mai ridicata sau mai scazuta (depinde de la femeie la femeie), dar daca nu ai astfel de reactii, menstruatia nu are nicio influenta asupra greutatii corpului.

| Laariss a răspuns:

Draga mea la menstra atat inainte cat si in timpul ei ai pofte, nervi etc din cauza lor si bineinteles din cauza pierderii sangelui in perioada ciclului e normal sa ai cu 1-3 kg cel mult.
Nu te ingrijora eu cand eram in procesul de slabire in perioada din inaintea problema lunare ma luau niste pofte de parca as fi mancat tot din calea mea. Dupa ce trece nu mi se mai intampla asta. Te sfatui ca in acea perioada sa consumi tot ce iti pofteste inima dar in cantitati mici.

| Lusfe a răspuns:

Din contralaughing))rolling on the floor))) atunci poti slabi cel mai bine fiindca prin menstruatie organismul tau elimina toate toxinele tale din corp si permite o ordere maia ccelerata a grasimilor