| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa mai am dureri de masea dupa ce mi-a pus o plomba definitiva si au trecut 3 4 zile? Ma doare cand musc si destul de tare...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu e normal, du-te la stomatologul care ti- a pus-o.

| fabiola a răspuns:

Da, uneori doare daca aceasta a avut o carie foarte aproape de nerv.Las-o cateva zile in pace, nu forta pe ea cu alimente tari. Daca durerea persista si dupa 7 zile de la plombare, mergi la medic. Este posibil ca acea plomba sa fie un pic mai inalta.Sanatate!

| eni a răspuns:

Nu e normal, probabil nu ti-a tratat dintele ca lumea.

| antonia09 a răspuns:

Cu siguranta nu a omorat nervul cum trebuie si se poate ca plomba sa fie un pic mai mare decat restul dintilor si tu calci pe ea. Mergi imediat la medic. O alta optiune ar fi o mica punga de aer intre plomba si pulpa dintelului.
Multa sanatate,

| anonimmmmm a răspuns:

Nu-ti fa griji, este f f f normal, gindeste-te si tu, au scobit in saraca masea, si nu au trecut decit 4 zile, si te doare fiindca efectul anesteziei tine destul de multisor, iti simti toate paritle gurii insa oricum nu e terminat in intregime, nu-ti fa griji, mie mi-a plombat 34 masele in 5 zile si au trecut 2 saptamana si inca simt putina durere, este normal, dar oricum poti intreba doctorul ca sa te asiguri si vei vedea ca va fi totul bine, si nu cred ca este cum zic altii, mai mare decit restul dintilor, pentru ca medicul te pune sa inchizi gura si sa musti usor ca sa vezi daca nu te deranjeaza nimi, du degeaba este stomatolog, deci se pricepe in domeniu.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a plombat fara sa sciata nervul si ma doare de MOOOOOOR sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred, eu am aceiasi problema si din prima zi