| ~ вα∂ вσу ~ a întrebat:

Este adevarat ca, cu trecerea anilor iti schimbi culoarea ochilorbig grin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt persoane care isi schimba culoarea ochilor in functie de lumina, naturala sau artificiala, sau starea sufleteasca.Eu, de ex, cand plang (probabil ca din cauza lacrimilor) am ochii mult mai albastrii decat de obicei. Dar nu cred ca se schimba culoarea ochilor, poate un pic nuanta! In unele cazuri rare.

| mihaibrasov a răspuns:

Este adevarat, dar culmea ca din caprui nu se fac albastri niciodata laughing).

| MisterKat a răspuns:

Probabil. Bebelusii au ochii mai deschisi la culoare.

| Daniel_4881 a răspuns:

Nu doar culoarea parului (adica baietii blonzi devin sateni)

| SMTHING a răspuns:

Da, e foarte adevarat, Cand eram mica aveam ochii albastri,,, acu ii am verzi sad

| Sinedd a răspuns:

Nu neaparat. Asta nu inseamna daca cresti cu anii iti schimbi culoarea ochilor, numai cand esti copil atat!

| Andaa_2747 a răspuns:

Mie nu mi s`au schimbat cu timpul anilor... dar eu cand plang am ochii verzi [foarte verzibig grin]. iar cand sunt foarte fricita imi sunt albastrii. iar de obicei ii am amestecat.adic jumate albastru jumate verdelaughing. e ciudatlaughing:X

si da...cred ca cu trecerea anilor se schimba culoarea ochilor

dar poate doar la unele persoanebig grin

wave:*

| UnicornsAreLove a răspuns:

Eu cand eram mica aveam ochi negri acum ii am tot negri

| Juliebelle a răspuns:

la unele persoane, da, de exemplu eu i'am avut albastrii cand eram mica, iar acum ii am verzi:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am fost foarte mica eram blonda cu ochi albastrii. Acum sunt bruneta cu ochi caprui. Asta da schimbare.

| loveanime059 a răspuns:

Poate, de exemplu eu cand eram mica aveam ochii negrii si acum ii am caprui tongue