| 22anirolF a întrebat:

Buna!
Eu am problema cu monturile, sunt genetice, si bunica, si tatal meu au. Ale mele sunt inca intr-o faza incipienta, nu asa rau. Citisem pe net sa pot preveni sa ajunga rau si ca primul pas (nu pun intended) spre a face asta este sa schimb incaltamintea cu una mai putin stramta etc. Am gasit chiar un magazin care vinde incaltaminte speciala. Credeti ca aceasta incaltaminte speciala e cu adevarat conceputa in colaborare cu medici si ca chiar are la baza principii medicale sau sunt pur si simplu pantofi batranesti si chiar uratei care sunt etichetati asa si vanduti la suprapret?
Asta ar fi una din intrebari.
Vazusem in magazin balerini, dar si adidasi. Eu aseara am fost la alergat si am pantofi de la adidas, adica eu chiar am investit in ei, imi plac si ca aspect si totul era ok. Insa dupa alergat ma dureau foarte tare monturile. Daca vreau sa merg la alergat in continuare, banuiesc ca si pentru asta trebuie sa imi iau tot ceva pantofi speciali, care sa nu imi preseze degetele. Exista pantofi de sport si pe varianta aceasta, ortopedica? Sau cum ar trebui sa procedez in cazul in care vreau sa si merg la alergat incaltata in ceva care sa nu imi traumatizeze si agraveze monturile? Mersi mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Du-te la medic, cea mai buna solutie!

| Fashionista10 a răspuns:

De ce întrebi?

| 22anirolF explică:

Wtf, omule laughing termină, nu îmi mai da mesaje fără nicio legătură