| Chlo a întrebat:

Eu merg la sala etc diete si vreau sa incep sa beau ceai verde ca am auzit ca slabesti destul de mult As vrea sa stiu daca e bine sa'l beau rece si daca pot bea 1 l de ceai si 2-2.5 l de apa pe zi? Funda garantat+ voturi. Ms tuturor:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teo a răspuns:

Cu ceaiul verde nu e de exagerat ca dupa nu slabeste iti provoaca rau.Bea o cana dimineata pe stomacul gol si una seara timp de 14 zile si o sa vezi ca o sa dai ceva kg jos.Eu am incercat metoda asta si am dat 6 kg jos in 14 zile.Mult succes.

3 răspunsuri:
| MindExplode a răspuns:

Beai in cate cantitati vrei si cum vrei poti rece poti cald.Eu bea 1.5 l pe zi si slabesc destul de repedehappy

| Earthquake a răspuns:

E bun Ceaiu verde. Studii recente au aratat ca Ceaiul verde ajuta si la creier, amplificand zona corticala a memoriei. un ceai verde dimineata si seara in loc de masa iti arde caloriile. bafta

| Cosmin86 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, vezi de unde il iei... in ceaiurile alea sinstetice la plic nu am asa mare incredere
Poti slabi destul de mult si cu o dieta normala, bogata in proteine si cu putine grasimi si carbohidrati