| Oana_7262 a întrebat:

Fetele! Trebuie sa`mi vina ciclul luna asta pe 8! Acum gasesc pe slip un fel de sange dar nu cred ca e sange de culoare maronie! Maine vreau sa merg la strand as putea sa ma duc asa!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu te poti duce la strand asa. Este dovada de minima civilizatie ca atunci cand sangerezi sa nu intri in apa strandului. La mare, poti folosi OB, fiindca este apa multa si sarata. Dar la strand, ii vei imbolnavi pe cei care intra in aceeasi apa.

| xCatastrophe a răspuns:

Aceea este o secretie care mentine vaginul umed si poate fi si galbena sau maro. Acesta este eliberat trepta dar nu pateaza. Nu e nici un pericol majoritatea fetelor patesc asa oh go on. Ai putea sa faci o baie dar din cand in cand sa mai iesi din apa

| Shine a răspuns:

Ti-a venit ciclu. Maine va fi a doua zi deci nu iti sugerez decat daca porti OB. Faci cum crezi dar mai bine ai rabdare sa iti treaca.

| Anduuu a răspuns:

Buna Oana! Poate fi un semn ca iti va veni ...nu stiu ce sa-ti zic, daca iti va veni acolo va fi rusinos, poate un ob ca precautie?:-s delicata situatia in care te aflii!sad Sanatate si sper sa fie totul ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca vrei sa te duci si iti este teama ca iti va veni iti iei un o.b si poti sa faci baie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. Mai bine nu riști că nu știi ce se întâmplă, deși recunosc că am făcut și eu asta mai demult dar eu eram la sfârșit și am zis că "ce o fi, o fi, e o chestie fiziologică". Și din fericire nu am pățit nimic big grin. Iar ce ai tu, e o chestie numită secreție vaginală, deși cred că știi și ca ai mai observat-o până acum...

| DeeutzaDalinutza a răspuns:

Paii`.depindee` dee` fetee`. spree` exempluu` miee` nu imi vinee` ciclul cand sunt in apaa`. insaa` tiee` poatee` iti vinee`.fa-ti o baiee`.si vezi rezultatelee`winking

| byby97 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu te duci pentru ca azi sunte chiar in 8. nu stiu cand ai pus intrebarea dar nu mai conteaza. eu zic sa nu te duci chiar daca era un fel de sange sau asa zici tu. nu e chiar asa era menstruatia pentru ca culoarea se mai modifica putin si daca te duci ai putea sa ti se intample chiar acolo si nu cred ca ai vrea. oricum asteapta pana maine si o sa vezi daca iti vine iar daca nu iti vine sa ai mare grija la strand. daca vrei poti sa iti pui un absorbant pe chilot si peste chilot ei slip. dar e cam incomod. oricum eu ti-am dat un sfat in schim u faci ce vrei. pwpici

| andra_4737 a răspuns:

Nuuuuuuuuu ciclul poate veni si mai repede si mai tarziu,in niciun caz, decat daca vrei sa faci marea rosie pe acolo poti sa mergi, dar altfel nnnnuu