| roxx_5565 a întrebat:

Buna fetelorsad

mi-am pus aseara un absorbant always si de dimineata mai exact la 7 si ceva nu aveam nimic

acum 15 minute ma duc la baie si vad ca il aveam plin, si aveam sange din ala si pe picioare pana la fundangry

Eram patata p chilot si aripioarele alea care se pun pe chilot erau si ele patate

Sunt ingrijorata, ca mi-a curs atat de mult si ma doare ff tare spatele burta si putin capulcryingcrying

este din cauza menstruatiei?

Este normal sa ma patez asa?

dau funda fetelelove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Se mai intampla, nu te speria; probabil ai racit.
ia si incalzeste niste apa si pune in o sticla; si pune sticla p burtica. o sa iti aline durerea si nici fluxul menstrual nu o sa fie asa abundent.
asta acum, insa de indata ce te simti bine sa megi la doctor.
eu am suportat dureri la menstruatie mult, de frica sa merg la ginecolog...insa am prins curaj si am mers si a fost ok.
am dat peste o doamna doctor draguta care m-a consultat si mi-a dat 7 zile niste pastile si de atunci gataaa nu dureri nu scurgeri abundente happy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal sa curga foarte mul dimineata in preajma trezirii. Mai ales ca trebuia sa-ti schimbi absorbantul intre timpe, chiar daca nu era sange pe el, era imbibat deja cu secretii vaginale si nu a mai putut primi atata sange. Sub nici un motiv nu tine un absorbant mai mult de 6 ore, oricat de putin ai sangera.

| piciuk a răspuns:

E normal si nici nu ai racit. faptul ca ai dormit inseamna ca ai stat pe orizontala si in acest fel, sagele nu prea are cum sa ajunga pe absorbant si s-a adunat in vaginul tau, iar cand te-ai ridicat normal ca a inceput sa curga abundent si absorbantul nu a putut face fata. mi se intampla si mie in primele zile ale ciclului cand "fluxul" este puternic. ia o pastila pentru dureri menstruale si imbraca-te bine, cel putin cand sunt in perioada asta, ca sa scap de durerile de spate imi pun o burtiera, dar nu stransa, ca sa imi tina de cald la spate.si inca ceva, noaptea sper ca folosesti absorbantele de noapte, care sunt mult mai mari. te pup si ai grija de tine

| foxi a răspuns:

E normal.nu te speria...se mai intampla!

| SaMoriTu a răspuns:

Buna roxx :X

Probabil ai racit...
de aceea iti curge asa de mult
Cred ca ar trebui sa te duci la doctor sa fii sigura ca nu e ceva inneregula big grin
Sau intreab`o pe mama ta sigur va stii ea ce sa facawinking

| AnnaMariaaa a răspuns:

Noaptea nu curge asa de mult sau deloc, iar dimineata asa se intampla, adica asa e si la mine, nu este nimic rau ca e-ai patat adica se mai intampla.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Si eu patesc asa in primele zile.Plus ca nu dorm noaptea pentru ca ma doare spatele si burta si medicamentele nu'si fac efectul decat cateva ore, dar in ultimul timp s-au mai diminuat durerile si nu mai curge asa. O sa se regleze in curand si la tine. Te pup.