| anonim_4396 a întrebat:

Fibrele la borcan de la plafar, cum ar fi cele de la fares sunt bune in tratarea constipatiei? Dar pastilele naturiste de la plafar. Am nevoie de un raspuns urgent!
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ALGator a răspuns:

Fibre, lichide, mișcare stau la bază, dar pentru unii nu e suficient.
Dacă aș fi în locul tău aș merge totuși la o farmacie.
Medicina naturista e doar un biznis și un cult snob, fără prea mare legătură cu nevoile organismului.
Trebuie să evaluezi și dacă ce ai tu e constipație. Se consideră că și scaun la 2-3 zile e ok.
O cafeluță aromată de dimineață iar apoi să îți îți faci timp să stai la toaletă fără stres ajută și asta pe mulți.
Succes!