| BuffaloSoldier a întrebat:

Ieri am cazut cu skate-ul si m-am lovit la genunchi. Ieri nu m-a durut asa tare, dar azi ma ustura foarte tare si nu pot sa indoi piciorul sa umblu bine. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la spital

| CuriousStuff a răspuns:

E normal sa nu poti folosi un membru daca te lovesti la el. Pentru siguranta ta poti sa faci si o radiografie, sa vezi cum sta treaba. Dar asta trebuia facuta atunci, in regim de urgenta, ca era gratis. Acum trebuie platita sau cu trimitere de la un medic.

| Felys a răspuns:

Radiografie,sa nu fie vreo fisura ceva

| L1feDRAIN a răspuns:

Pericol de sanatate, cine are grija de sanatatea noastra? Medicii!

Da, du-te la medic, macar o fotografie cu raze rootgen fa-ti.

| DumitruS a răspuns:

Rivanol. daca s-a umflat mergi la medic.