| Alexandrup a întrebat:

ieri am cazut si m-am lovit la picior.acum ma doare foarte mult cand vreau sa mi-l misc, si nu am fost la doctor. ce ar trebui sa fac? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

In primul rand te rog sa mergi fuga (insotit (a) de cineva), la spital la camera de garda, caci acolo ti se va acorda asistenta medicala de specialitate si iti vor face radiografii si ti se va comunica daca ai sau nu ceva la menisc sau ti se va prescrie tratamentul impus. Sa ai la tine buletinul sau cert. de nastere de nu ai inca buletin si sa stii ca e cel mai bine asa, caci nu pleci nerezolvat(a) de acolo. Multa sanatate iti doresc si gandurile mele bune sa te insoteasca. Lucien

Răspuns utilizator avertizat
| malinutza89 a răspuns:

Nu til forta si nu ai specificat ce anume te doare la picior? eu am avut probleme foarte mari cu genunchii! cu meniscu dar acum ma simt foarte bine! insanatosire grabnica ca tare rau e cand te dor picioarele

| sasha a răspuns:

Poti avea vreo intindere sau sa iti fi rupt ceva, daca nu e umflat nu e rupt nimica dar totusi e bine sa mg la un doctor. ai grija de tine si multa sanatate.

| Crisyy a răspuns:

Sa te duci la doctorhappy

| Alexandrup explică:

Pe mine ma doare genunchi la spate. ce ar trebui sa fac?

| Alexandrup explică:

Scuzarima pentru greseala, genunchiul

| CoOlGiRl_4049 a răspuns:

Poi...Eu am cazut o data si nu am fost la doctor. Dar dupa cateva zile nu am mai putut sa calc pe piciorul ala.Shi am fost la doctor si a zis ca e rupt...Mai bine te duci la doctor ca sa nu patesti ca mine! Am stat 3 saptamani cu piciorul in ghips, asa ca nu te sfatuiesc sa faci la fel(adica sa te duci la doctor)!

| deejaycriss a răspuns:

Io am dat cu picioru de praul usii...Ce ar trebui sa fac ca am degetu umvlat si ma doare de ma rupe!