| Alexandra87889 a întrebat:

Ieri am fost aproape toata ziua in oras sa imi iau haine iar cand am ajuns acasa a inceput sa ma doara foarte tare la ceafa in partea stanga si la creierul mic tot in partea stanga! Durerea a continuat si azi si acum ma doare foarte tarE! Ce as putea avea? si cum pot trata aceasta durere ca nu mai pot crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Se poate sa ai ceva grav sau se poate sa ai ceva minor.
Trebuie sa mergi la medic pentru consultul unui specialist.
Nu trebuie sa neglijezi durerile la cap.Este foarte important.In cutia craniana se afla creierul. Poti avea ceva, care sa iti afecteze creierul, sa spunem. Daca nu mergi la doctor, boala avanseaza, daca avanseaza afecteaza creierul.Creierul e baza. Poti ramane paralizata din cauza asta.
Mai bine ai merge la doctor cat mai repede.

| AdinaELA a răspuns:

Buna! Depinde de durere.Cum te doare? Te apasa? Sau simti niste junghiuri? Daca este vorba de jungiuri, se poate sa fie o nevralgie.Eu am astfel de probleme cam de 2 ani. Mici junghiuri pe o parte a capului, ce pornesc de la ceafa si se duc spre frunte; trec in cateva secunde, dar sunt suparatoare.Din pacate, nu am reusit sa ajung pe la niciun doctor pentru un consult ceva si, intre timp, m-am obisnuit cu durerea.Am avut o perioada cam de 5-6 zile cand ma durea groaznic.Atunci am fost foarte stresata.Dar de ceva vreme, acum ca sunt mai linistita, durerea m-a lasat.M-am informat pe internet si o astfel de problema poate veni de la coloana cervicala.Eu, intr-adevar, am probeme cu coloana.La tine,poate insa sa fie altceva. Poate oboseala sau ai stat in curent(stii tu,cumparaturi:intri intr-un magazin cu aer conditionat,iesi afara,la caldura, iar magazin...iar...)Ia o pastila-Antinevralgic, Nurofen etc. Daca nu trece in 3 zile, iar durerea este puternica, atunci mergi la doctor.Multa sanatate!

| isauranick a răspuns:

Te-a tras curentul si eu patesc la fel ca si uhappy si iau nurofen si imi trecehappy