| EvaTramell a întrebat:

Ieri am fost la medic la control dupa 6 saptamanii. Mi-a spus ca totul e bine. S-a vindecat. Si ca o sarcina e benefica pentru mine avand in vedere la ce aderente am avut. Mi-am facut ceva analize si mi-au iesit ca am candida. Stiu de ea. Mi-a dat sa iau canesten ovule. 3 zile iau, 3 zile pauza si pe urma iarasi 3 zile. Am citit pe net ca, candidoza poate aparea si de la anticonceptionale. Acum nu mai vreau sa iau. Oricum e adevarat?
vreau sa mi iau de la farmacie 2 teste dinalea de candida. Una sa il fac inainte sa incep tratamentul si unul dupa. Cam cat costa? Vreau raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe net am gasit cu 34 si 62 de lei.Mergi la o farmacie si intreaba.

| EvaTramell explică:

Am fost. Si a zis ca e pana in 30 de lei.