| andreea32 a întrebat:

ieri m`am jucat cu o
prietena si pe str avem o bara, prietena mea s-a dus si a stat cu capul in jos...am reusit si eu, iar dupa s-a dat peste cap.(intelegeti voi)eu nu am reusit si am cazut si m`am lovit la cap...nu stiu cat avea bara cred ca aprox 2metri? sau mai putin
oricum am un cucui mareeee, nu ma doare decat cand pun mana, fara sangerari dar ametesc rauu la miscari bruste.
ce credeti ca am?
pot patii ceva?
sau trece in cateva zile, saptamani?
va rogg, ajutati`macrying
funda+vot
p. s:daca avea bara aprox 2 metri...eu am cazut de la jumatate... poate mai putin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Meli34 a răspuns:

Nu-ti fa griji Nu fa miscari bruste si stai linistita pana iti trece.N-ai ce face altceva.

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu te costa nimic ( nu-ti trebuie nici macar trimitere!) daca te duci la ambulatoriul unui spital sau clinica de neurologie sau la urgente, acuzand starea de ameteala pe care o descrii--- doar un medic specialist se poate pronunta asupra traumatismului --- asta, daca esti suficient de constienta ca, aici, pe TPU, sfaturile vin de la "specialisti " in trasnai care au varsta apropiata de a ta. Numai bine!

| Homye18 a răspuns:

Salut, in primul rand pune pe cucui comprese cu apa rece sau gheata pentru a se diminua. In al doilea rand iti recomand sa te duci la spital sa-ti faci o tomografie, sau sa consulti un medic neurolog. (nu este de joaca cu loviturile la cap), mai ales ca de la lovitura ai inceput sa ametesti.

| CrIsSLoveCristi a răspuns:

Loviturile la cap sunt cele mai periculoase.

Dar apropo cati ani ai?

sunt sigura ca nu ai mai mult de 13

adica e o prostie sa te intreci ca prietena tah pe asa cevalaughing

| FallingRain a răspuns:

Am patit si eu asta. Nu-ti face probleme, ca va trece.

| Daniela1Laur a răspuns:

Nu,nu ai patit nimic e doar un cucui care trece in cateva saptamani, stai linistita, daca ai pus si tu gheata la buba iti trece si mai repede!

| Burzea a răspuns:

Posibil cu timpu se pot strange cheaghe de sange pe creer. contacteaza un medic

| ēน a răspuns:

Eu as zice intai sa-i spui ammei tale. si mata ta va sti ce trebuie sa faci. pune`ti un batiosta sau un prosop cu chiata pe cucui pentru a mai reduce marimea cucuiului.insanatosire grabnica!

| Draagos a răspuns:

Toti am trait asta in copilarie.cazaturi mai mari s-au mai mici. have a fun laughing

| FanPoP a răspuns:

Doctorul stie!

| anamariagabi a răspuns:

Nu sunt medic asa ca eu cred ca cel mai bine e sa te duci sa te vada unul deoarece e serios faprtul ca ametesti...sa te faci bine repedewinking

| cristinutza6661 a răspuns:

Du-te la doctor fetito...trebuie sa te duci

chiar daca nu a sangerat in afara in interir sigur sa intamplac ceva...
mie cand eram mai mica mi-a cazut o bara in cap si acum am o gaura in cap...

deci du-te la doctor...