| Bbgsbah a întrebat:

Bună, ieri mi-am făcut pircing în limba, știu ca nu am voie mancare sărată, caldă, alcool și sucuri.
Am mancat înghețată și supă.
De mâine pot începe să manc piure sau altceva? Pot mesteca, mi-e frică să nu se infecteze.
Menționez ca ma spal pe dinți și folosesc apa de gura fără alcool.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Mananca mancauri mai ușoare cum ar fi fructele moi cam doua zile și apoi poți manca ce vrei

| vatadezahar24 a răspuns:

Mâncăruri ușoare, evită înghețata și lactatele în general pentru cel puțin o săptămână!