| Lola200228 a întrebat:

Îmi amorțesc mâinile aproape de o săptămâna in special dimineata pe urma îmi trece și îmi revine iar. Nu sunt amorțeli gen când stai pe o mâna și îți amorțește pana nu mai o simti ii ca un început de amorțeala și mici furnicături.
Oare care ar fi cauza? Ati pățit și voi?
Îmi este frica.
Ce analize se pot face pentru a detecta cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Circulația periferică. Analiză de colesterol.
Baie alternativă la mâini, rece și fierbinte ca să activezi circulația.
Automasaj.
Carne lapte ouă, nu, sau puțin.
Fasole, soia, salate și fructe mai mult.
Și o să treacă și frica.