| Tania a întrebat:

Imi este foarte rau, ma cam doare stomacul imi vine sa vars, iar pe parcursul zilei de azi nu prea am putut sa mananc.si ma simt foarte obosita.
Sa fie de la oboseala si stres,a-si dormi, dar pot, chiar daca imi e foame nu pot manca ca imi vine sa vars...Nu stiu ce sa mai fac sa ma relaxez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lexyy a răspuns:

Fii atentahappyam acelasi lucruhappy e de la stomac, ai un inceput de gstrita..eu patesc asa primavara si toamnahappy o saptamana sau 2 happy ia-ti scutire si stai acasa, bea ceai de musatel neindulcit, ia raniditina si mananca cestii uscate, gen covrigei, paine prajita..nu manca usturoi, ceapa, prajeli, nu bea acid, te vei simti mult mai binehappycrede-mahappy eu patesc asta de cand eram cls a 2-3 a..acum sunt a 11 ahappysi m-am invatat cu regimu asta 1/2 sap primavara si toamnahappy posibil sa mai ai asa ceva pe viitor:*

3 răspunsuri:
| selfie a răspuns:

Stiu sentimentul asta urat. Mie cand imi era rau ma duceam si varsam si dupa ma simteam mai bine sau daca nu luam un medicament si stateam in pat la TV cu ligheanul langa mine worried. Mie imi mai trecea durerea daca stateam intr-un loc rece, ciudat laughing Daca te doare si maine dimineata du-te la doctor si ia-ti scutire si nu te du la scoala, o sa iti dea doctorul medicamente, le iei si iti trecewinking

| William a răspuns:

Mananca, dormi si mainte iti vei reveni.

Răspuns utilizator avertizat