| liljhon a întrebat:

Buna imi poate cineva recomanda si mie niste tratamente sau solutii pentru oprirea caderi parului mersi mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Revalid este scump dar si bun intreaba la farmacie:* bye

| NoName0011 a răspuns:

Cel mai sigur du-te sa un doctor :*. va da el ce considera ca este bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin combinat cu ulei de măsline. Masarea pielii capului cu maxim 30 de picături, după 2 ore te speli cu șampon vitaminizant (B5), balsam fortifiant, mască puternic hidratantă.
Soluție din plante ChelStpot; șampon, balsam, tablete Revalid; etc.
Nici consultul dermatologic nu este de ocolit.
Sănătate și un peăr frumos și sănătos.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna lilhon, scriu o reteta care poti sa o faci si acasa, consta in; intr-un borcan de 200ml pui urzica prospata( daca se poate culeasa din paduri nu de pe marginea strazi ca este plina de praf si gaze de la masini deci de undeva unde este curat)peste torni ulei de floarea soarelui pana acoperi urzica in borcan, inchizi borcanul bine si il pui undeva la lumina pentru macerat 2 saptamanii, dupa strecori uleiul si il pui in sticlute de culoare inchisa si le tii undeva unde nu este umezeala, cu aceasta solutie te dai pe par de la radacina pana la varf si pui o punga in cap ca sa lasi putin sa asude cum se spune, de 2 ori pe saptamana inainte cu o jumate de ora de a te spala pe cap si mai bei macar 2-3 ciaiuri de urzica pe saptamana daca reusesti (stiu ca nu este prea placut dar merita incercat)tratamentul cu ulei dureaza cam 2luni cu o pauza de o luna,''daca nu reusesti sa faci uleiul din diferite motive, te sfatuiesc sa te duci la un plafar su cumperi ulei de urzica de acolo.sanatate si sper sa te ajute cu ceva.

| Liliak a răspuns:

Fiole impotriva caderii parului pe baza de placenta PLACENTA SEB, le gasesti la orice farmacie, garantez ca da roade.