| Ghurgh a întrebat:

In timp ce faceam dus, am observat ca am o pata mica pe partea frontala a degetului mare de la picior. Pata nu se poate indeparta in nici un fel, am incercat foarte mult. Pare sa fie intr-un fel sub piele dar pe o bucata din pata nu mai e piele. Nu ma doare, nu simt nimic daca o ating. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Daca nu ma insel am avut si eu ceva asemanator mai de mult. Foarte important ai omis culoarea. La mine la inceput a fost rosie apoi a devenit din ce in ce mai maronie si a capatat o crusta fina. Tind sa cred ca la mine a fost un efect advers de la niste pastile si de asemenea a fost agravata de la incaltaminte ( pentru ca simteam ca ma deranjeaza cand merg ). Mai asteapta cateva zile si vezi cum evolueaza... daca nu vezi o imbunatatire fugi la medic.