| Al3ka a întrebat:

Buna la toti! am si eu o problema, sunt cam grasuta, de fapt am 71 de kg. si nu ma pot abtine de la mancare, si am numai 14 ani am incercat sa nu mai mananc asa de mult. Dar nu ma pot abtine deloc VA rog sa ma ajutati : nu vreau sa ma ingras si mai mult! p. s multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Mai asta tine de ambitia ta!
Deci nu exista cuvantul Nu pot ...nu exista, doar trebuie sa vrei, tu trebuie sa iti pui o limita, trebuie sa ai ambitie daca vrei sa slabesti sa ai si tu o silueta frumoasa, sa arati bine.
Deci nu exista cuvantul nu pot.ci nu vrei draga mea
Uita-te in oglinda si zii-ti tie :eu trebuie sa slabesc.Deci daca vrei asta e totul ...nu te mai lasa prada mancarii
Asa ca multa ambitie

4 răspunsuri:
| string a răspuns:

Nu spune nimeni sa nu mananci, depinde ce anume mananci.
Mancatul fara control are, probabil, o componenta ce tine de sufletel si una hormonala. Cel mai bine ar fi sa te duci sa discuti cu un psiholog, sa vezi ce anume se intampla. In paralel te duci si la un endocrinolog.
Dupa aceea, s-ar putea sa ai surpriza sa se potoleasca foamea. Apoi va trebui sa ai grija ce mananci.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai multe detalii : http://simptome-remedii.ro/afisare.php?afectiune=slabit. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte grav. Spune-i mamei tale sa te duca la un medic nutritionist ( exista in orice policlinica ) si apoi sa te ajute sa respecti regimul de viata pe care ti-l va da!
Nu stiu ce inaltime ai, dar oricum e foarte mare greutatea ta.