| cerbulroz a întrebat:

Buna la toti, vreau sa ma adresez oamenilor care au avut grasime pe burta si au scapat de ea. am avut patratele de mica. am facut handbal bla bla. si m-am lasat din prostie acum un an. acum pentru ca sunt plecata din tara, stau toata ziua in fata laptopului si mananc mult si astept sa ajung acasa. nu stiu ce sa fac de capul meu sa scap de grasimea de pe burta. va rog, spuneti-mi ce exercitii ati facut, dar clare, adica cate serii, cate repetari, cata apa ce mancare. multumesc foarte mult, apreciez fiecare raspuns. aa, as vrea cam in 6 saptamani. atunci ajung acasaa. multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hilde31 a răspuns:

Cel mai bine este sa combini si cu cardio, pe banda la o sala de aport. Alergi 1 km la ce viteza poti tu apoi ia-ti un covoras special pentru exercitii pe podea. 1. Stai pe spate picioarele sa fie indoite, mainile la ceafa, fa abdomene pana ajungi cu pieptul aproape de genunghi iar cand te lasi pe slate sa nu il pui de tot pe podea, faci cate 10 abdomene. Apoi tot pe spate cu mainile sub fund, palmele pe podea, ridici picioarele intinse pana la 90 de grade si faci foarfece, 10 la numar. Apoi ia o gantere in mana sau un disc de 2kg, spatele sa fie ridicat la 90 de grade, fundul pe jos, picioarele indoite tot la 90 de grade dar in aer si incepe sa iti misti bazinul cu discul in mana de 2 kg in stanga si in dreapta ta 10 la numar. Apoi urca pe banda si alearga inca 1km. Repeta aceasta proceduta de 3/5 ori cat poti tu. Renunta la Fast Food si mananca mukte salate, fructe si carnea sa fie fiarta sau la gratar, de pui sau peste si no chocolate! Am reusit intr-o luna de zile facand aceste exercitii de 4 ori pe saptamana 5 kg iar abdomenul este tonifiat si am scapat de grasime! Mult succes!