| anonim_4396 a întrebat:

Locuiesc intr-o garsoniera si azi a trebuit sa curat ceva cu diluant. Problema e ca mirosul nu iese din camera. si ma cam doare capul, am o stare de moloseala, nu stiu cum sa o explic. Cum pot indeparta mirosul pentru ca nu as vrea sa fac vreo intoxicatie sau asa ceva. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ChristianKalman a răspuns:

Pune oțet într-un bol, închide ușa de la cameră și du-te unde nu a ajuns mirosul sau pune un ibric cu zahăr ars peste care torni după câteva minute niște apă caldă. Aerisește puternic în garsonieră, deschide toate geamurile și fă o plimbare. Baftă!

| Live4Ride a răspuns:

Cumpara acetona si otet. spala locul cu acetona apoi spala bine cu otet si apoi va mirosi a otet. mirosurile de genul asta nu ies asa usor, dar in cateva ore te vei obisnui cu ele...

| rootadv a răspuns:

Pai deschid geamurile sa se faca putin curent si du-te pe afara sa se aeriseasca corpul tau.