| Andreea0612 a întrebat:

M-am lovit la picior si am observat ca mi s-a umflat vena, doar o bucata din ea, nu toata.Si ma doare.
Ce pot sa fac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

Mergi la un doctor! Sa nu ai o infectie urata sau alte probleme!

Nu iti fie teama de costuri, daca nu e nimic grav nu te va costa practic nimic. Daca e grav, te va costa poate, dar vei scapa de o problema grava!

| Pinocchio a răspuns:

Compresa cu apa rece.

| alexmihay92 a răspuns:

Fa ti un control su stai cteva zile fara sa fortezi piciorul respectiv si dupa aceea vezi cum te simti.

| AnonimulCurios a răspuns:

Incearca sa pui gheata peste umflatura, sau incearca sa masezi zona aceea cu alifie. Daca nu-ti trece du-te la un doctor, te va ajuta el.

| Gilca_Madalina_1975 a răspuns:

Pune puțină gheață, dar dacă nu merge și te doare tare, poți merge la un doctor. Sper că ți-am fost de ajutor

| Gheorghe_Nicolae_1974 a răspuns:

Doctorul imediat

| Gabriela_Diana_1999 a răspuns:

Cumperi de la farmacie Clotrimazol sau te duci la doctor.

| 2ℓєι a răspuns:

Eu nu inteleg de ce puneti intrebati din astea pe TPU. Credeti ca medicii stau pe net la servici? Du'te la doctor mai.

| dany54545454 a răspuns:

Pentru a nu te mai durea picioru iti recomand sa te duci la doctor pentru a vedea ce ai la pitior