| Arrribaa a întrebat:

M-am tuns de curand pana la umeri si mi-am facut breton (aveam parul pana la sani inainte) si acum regret enorm de mult. Mereau ies afara cu parul prins pentru ca nu imi place cum arat. De obicei ma spal o data la 2-3 zile (am parul gras). Mi-am luat ulei de ricin si vreau sa-l folosesc... Vreau sa-mi recomandati produse pe care le-ati incercat chiar voi si altii care stiti cu siguranta ca functioneaza pentru o crestere mai accelerata a parului! Ajutor! Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Take a chill pill, asta e, o sa creasca la loc.

| Kristinikaaa a răspuns:

Nu iti recomand uleiul de ricin daca deja ai parul cu tendinta de ingrasare. Mai degraba cauta variante de stilizare a tunsorii pe care o ai acum si ai multa, multa rabdare - parul iti creste inapoi cam intr-un an.
Sau mai ai varianta de extensii cu clips, dar sunt destul de costisitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este bun uleiul de ricin.
Foloseste-l.
Stimuleaza cresterea parului.
Te pup!

| xBya a răspuns:

Poti sa folosesti uleiul de ricin, insa sa nu te astepti la rezultate imediate si vizibile. Si e normal sa ti se para de cacao, asta pentru ca nu te`ai obisnuit inca cu noua imagine, dar pe parcurs n`o sa ti se mai para asa nasol.

| pisi03 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti mai raresti parul daca e asa de gras dar daca e rar ar trebui sa faci baie in fiecare zi si ca sa creasca mai repede trebuie sa il tii prins catt mai des.bretonul poti sa il dai pe spate sau intr-o parte daca te deranjeaza