| ANDYY1010 a întrebat:

Buna,
Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat?!
Am facut circumcizia cu 7 zile in urma si trec printr un cosmar in sensul ca este inflamata toata zona de sutura de jur imprejur.
Inrosit si inflamat si doare
Am luat antibiotic si am dezinfectat/pansat cu betadina,zero efect, am schimbat antibioticul si dezinfectantul reinternat scos atele, medicul strange din umeri.
A mai patit cineva?
Am 19 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din ce cauza te ai operat circumcizie?

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai medicul/chirurgul care te-a operat, nu ti-a explicat ce sa faci si la ce sa te astepti?

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Cumpara de la farmacia veterinara Asocilin si albastru de metilen de la farmacia pentru oameni.
Asocilinul este un unguent cu antibiotic pentru ochii animalelor, foarte bun pentru locuri sensibile.
Eu zic ca o sa ti fie de folos.
Cat despre medic... spune i ca sunt locuri vacante de munca in alte domenii.
Multa sanatate.

| F6x5 a răspuns:

Îmi pare rău să aud că treci prin această situație dificilă, dar nu ești singurul, am trecut si eu prin asta. Este important să consulți un alt medic sau un specialist în chirurgie urologică pentru o evaluare și sfaturi suplimentare. Inflamația și durerea persistentă în jurul zonei de sutură după circumcizie pot fi semne ale unei posibile infecții sau complicații postoperatorii. Este esențial să primești îngrijiri adecvate și tratamentul corespunzător pentru a preveni complicații mai grave. În plus, asigură-te că urmezi cu strictețe orice instrucțiuni postoperatorii și să continui să iei medicamentele prescrise conform indicațiilor medicului.

| SuperUser a răspuns:

Întreabă un doctor din Israel, acolo sunt meseriași oamenii cu asta, de ce te-ai circumcis?