| ioanaccc a întrebat:

Mam ars acum cu fierul de calcat pe picior.De doua ori in cam acelasi loc. Am dat repede cu apa rece apoi cu sare fina, asa mi-a spus bunica mea.Dar tot ma ustura.Ce sa fac ca sa nu ma mai usture?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Tinctura de propolis! Ustura pe moment, dar usuca si vindeca rana imediat!happy
P.S.o gasesti la farmacie si nu costa mai mult de 10 lei!

| Teresa9990 a răspuns:

Da cu spirt sau cu lamaie

| Kissdulce a răspuns:

Am patit si eu asta iti recomand sa pui gheata sau zeama de lamaie de la frigider insa ai putea folosi si cartofi cruzi curatati si feliati insa trebuie sa ii ti mai mult timp. Funda?