| dmmf a întrebat:

Mi-a apărut un herpes pe buza inferioară. Știe cineva cu ce pot să îl fac 'să dispară'?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DataSoft a răspuns:

Mergi la farmacie si cumparati plasturi pentru herpes. Sau metoda batrâneascã pui pasta de dinti pe herpes si se vindeca mai repede.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar fi INDICAT ca MEDICUL curant să-ţi prescrie un anumit tratament/medicament!
În general, cel mai des, este recomandat Aciclovir Cremă - vezi Prospectul la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_4096_20.12.11.pdf?anmPage=6&ID=105

Depinde cum "reacţionează" organismul tău : în general, herpesul va dispărea în câteva zile ( aproximativ 5 zile ).

Toate cele bune.