| gingergirl1 a întrebat:

mi-am schimbat azi ochelarii si ma simt foarte ametita cu ei...Pe de alta parte, vad perfect la distanta cu ei [ am miopie ] dar pur si simplu ma cam ametesc... Deci...Cam dupa cat timp se inavata ochiul cu noii ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In mod normal, in doua-trei zile ar trebui sa te obisnuiesti cu ei, daca nu, inseamna ca acesti ochelari nu sunt corespunzatori pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| anncamarria a răspuns:

Este normal! b Sigur ti-a zis si persoana care ti-a facut ochelarii o sa te obisnuiesti cu ei happy