| xPegasus a întrebat:

mi s-a infectat o carie iar de acolo mi s-a umflat cu obrazul si o parte din buze, mentionez ca a inceput sa mi se umfle de ieri, sambata, acum e duminica, ce-as putea sa fac sa mi se mai dezumfle putin pentru ca maine merg la doctor [iau augmentin pentru ca are in compozitie amoxiacilina si acid clauvulanic, la fel ca si amoksiklav care mi-a fost prescris anul trecut pentru aceeasi infectie numai ca pentru celalalt obraz]. E foarte umflat si ma deranjeaza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe langa tratament pune si gheata. Maine, urgent la medic.

| KodrutZ a răspuns:

Varza. Pui foaie de varza pe zona respectiva, un pic lovita inainte ca sa lase zeama. O tii in gura, mai exact. Efectul e extraordinar. Las-o mai usor cu porcariile ca iti faci praf sistemul imunitar.

| Myrcea22 a răspuns (pentru KodrutZ):

Doamne,termina cu leacurile astea babesti..sunt niste porcarii!

| KodrutZ a răspuns (pentru Myrcea22):

Desigur, daca te uiti la reclamele la medicamente de la TV, desigur. Eu am folosit pentru masele inflamate la mine varza de nspe ori si de fiecare data a functionat mai bine decit mama ibuprofenului, algocalminului sau altor prostii. Augmentin nu iei dupa ureche.

| Ionutszu a răspuns:

Aulin

| Myrcea22 a răspuns:

Deci probabil ai tras curent mie cand mi s-a intamplat asa..luam amoxicilina cam o saptamana si se dezumfla totusi zic sa te duci la control sa-ti curete caria. funda?

| lovecioco1505 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. Nu te panica. Mergi la un dentist si iti spune el daca e grav sau nu si ce trebuie sa faci in continuare. Doctorul stie cel mai bine. Nu fa ceva de capul tau ca sa nu agravezi situatia.
Tine minte: Orice se poate trata. Succes