| DoarEuDia a întrebat:

Buna,nu stiu ce am,dar ma simt rau,am dureri de cap,de ochi, ma simt foarte slabita, ma doare spatele si nu am chef de nimic. Uneori ma doare stomacul. Ce ar trebui sa iau? Ce se intampla cu mine? Help please!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna, cam la fel sunt si eu, dar la mine este pe fond de stres (munca, master, familie). Daca ai posibilitatea, ti-as recomanda un set complet de analize ca sa vezi exact daca este vreo problema. Pana atunci, dormi mai mult, stai in natura, bea multa apa si mananca sanatos, s-ar putea sa te ajute macar pe termen scurt.

| IrinaAndreea a răspuns:

Inca ceva: sa nu uiti si de un control oftalmologic, ar putea sa fie si de la asta durerile de cap.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Câţi ani ai? ai cumva probleme cu menstruaţia?
Eu îţi recomand Ranitidina este pentru stomac.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Poate in ultima perioada ai fost stresata si ai avut multe de facut. Poate nu ti-ai acordat si tie atentie.

Durerea de cap poate fi cauzata si din cauza ochilor, posibil sa ai o problema oftalmologica.

Durerea de spate are mai multe cauza. Iar cea de stomac poate fi din cauza alimentatiei. Iti recomand pentru durerea de stomac DICARBOCALM, este foarte bun.

Incearca sa te odihnesti.
Poate ai starea asta si din cauza vremii.

Pa, pa!

| Lariiiiiiii a răspuns:

Bună păi ţi-a venit prima menstruaţie?
Dacă ţi-a venit şi acuma trebuie să intri in acea perioadă de aceea ţi se întâmplă asta, dar ai putea să-mi răspunzi la îintrebare?
Dacă ţi-a venit menstruaţia? sau această lună nu ai avut incă menstruaţie

| Huntress a răspuns:

Buna! Pai, nu stiu ce sa zic... Du-te si tu si fa-ti un consult si niste analize, nu sta asa, ca nu-i bine! Gandeste-te la stilul tau de viata, daca dormi, daca mananci suficient, daca esti stresata, pentru ca toate carentele astea sau stresul iti fura mult din energie. Daca lumea incearca sa te enerveze, nu-i da satisfactie, caci, din nou, te seaca de energie. Dar du-te si tu la un doctor, sa nu fie vreo boala. Bafta :*