| mrsonny a întrebat:

o intrebare.Este normal daca prietena mea cand este in perioada menstruatie nu o doare nimic? Ea asa zice ca nu are nici o treaba.Nu o doare si nu simte nimic.E normal? Are numai 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Allexandra112 a răspuns:

Te referi la probleme monstruale?
Pai sunt 2 solutii.
Prima : ori o doare si nu spune.
Sau a doua : chiar nu o doare, sunt fete, depinde de organism.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa nu fie normal? Crezi ca toate femeile crapa de durere la menstruatie?

| fataaaa a răspuns:

Evident ca nu pe toate le doare! Fiecare este diferita..Pe mine la inceput nu m-a durut deloc, dar acum ma doare destul de des

| AndreeaDeiia a răspuns:

Da e normal. Nici pe mine nu ma doare. Ba chiar merg la sala in acea perioada. E adevarat ca nu fac exercitiile cele mai solicitante dar totusi. Nu mai fi ingrijorat si bucura-te ca nu o doare nimic sau nu are pofte. laughing

| mrsonny explică (pentru AndreeaDeiia):

Pofteee? laughing) trebuie sa ma astept la poftee? laughing)

| AndreeaDeiia a răspuns (pentru mrsonny):

Nu rolling on the floor dar mananca mai multe dulciuri.

| Georgemtb a răspuns:

E posibil sa te minta laughing totusi, ele pierd sànge si nu cred ca nu i-ar fi rau...

| mrsonny explică (pentru Georgemtb):

Nu credd ca mintee....adica nu ma minte! laughing

| Georgemtb a răspuns:

Pofte? E gravida?

| mrsonny explică:

Nu cred ca toate crapa de durere! Ideea ii ca citeam pe internet ca lipsa durerii este semnul infertilitatii.