| Girly97 a întrebat:

Organismul meu se poarta foarte ciudat in ultima vreme... Parca a fost "programat" sa ma trezeasca in fiecare noapte la 1 si la 4 ca sa ma duc la toaleta. De 3 zile asta se intampla... Ce sa fac? Ma cam streseaza!
FUNDA!
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

Nu e nimic alarmant, mai ales ca nu esti la varsta sa ai probleme cu prostata. Iti sfatui sa breai mai putine lichide inainte de culcare si sa te mandresti cu ceasornicul tau biologic, nu toti sand in stare sa-l posede)) Bafta)

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi ceva normal sa iesi de 2 ori pe noapte cu urina, mai rau ar fi daca nu ai iesi.
Totusi o mica vizita le medicul de familie sa stii ca nu omoara pe nimeni.
Poate ai o infectie urinara/raceala..totul este posibil, dar in urma unor investigatii, vei putea afla motivul urinarii cam dese. poate consumi lichide multe/poate faci un tratament care iti mareste si forteaza urinarea.
O zi frumoasa sa aihappy

| Girly97 explică (pentru caramela):

Nu fac niciun tratament si consum lichide numai ziua happy Poate este doar o raceala. O sa treaca de la sine. happy

| caramela a răspuns (pentru Girly97):

Nu trata cu indiferenta raceala..nu este bine si dauneaza in timp.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

O intrebare: mananci chestii ciudate sau consumi ceaiuri/sucuri?
Rahatul este de culoare normala inchisa?

| Girly97 explică (pentru cristimihailov):

Consum ceaiuri sau sucuri numai si numai dimineata. Nu mananc nimic ciudat. happy

| marin81 a răspuns:

Nu e nici o problema, organismul tau sa obisnuit sa se trezeasca kla orele respective/ Incearca sa bei mai putine lichide inainte de culcare/

| Girly97 explică (pentru marin81):

Mersi. O sa vad daca va ajuta. Pana atunci, mai astept raspunsuri inainte de funda. happy