| Tudorioana a întrebat:

port ochelari de o luna, si 4, 5 zile nu i-am purtat si de atunci ma doare rau capul, frunte de fapt cu tâmple si in spatele ochilor, sa fie din cauza ca nu i-am purtat? Daca ii port ma lasa cand se obișnuiesc ochii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Nu prea e normal ce se întâmplă cu tine. În mod normal orice ochelari când îi iei de la ochi vezi în ceață și neclar. Este posiibl să se fi obișnuit ochiul tău, distanța focală cu ochelarii și acum să fie un șoc când i-ai dat jos.
Cel mai bine pentru un sfat mai complex și un consult amănunțit să mergi din nou la Oftalmologie. S-ar putea să îți scadă puțin dioptriile.

| deeaella a răspuns:

Ceea ce iti pot recomanda ar fi un nou consult oftalmologic sau încercarea purtării ochelarilor in reprize de 20-30 minute pentru a vedea diferenta