| MineIsLikeABridge a întrebat:

pot sa imi iau necesar de omega 3 si 6 din conserve de peste? (sardine)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Veme a răspuns:

Da, poti, si da-mi voie sa spun ca sardinele sunt o sursa excelenta de omega3. Sunt salbatice si au continut crescut de omega 3 alaturi de hering si somonul salbatic! Vezi sa fie cat mai putini ingredienti, gen: sardine, ulei, sare si atat! Evita sosurile!

1 răspuns:
| Andryez a răspuns:

Are conservanti pestele la conserva, mai bine ar fi sa prepari tu peste, sa-l iei crud si sa-l prepari tuwinking